Close

GOGREEN


Merhaba,
Bugüne kadar GOGREEN hareketine destek olan herkese teşekkürler. Fakat bir türlü aşamadığımız kargo problemleri ve akabinde gelen anlayışsız insanların çemkirmeleri sonucu GOGREEN kampanya kodunu kullanıma kapattık. Bugüne kadar bir kaç ağaç kurtarabildiysek ne mutlu bize. Sıkı GOGREENciler bir şekilde bana ulaşırsa kese kağıdında alıma devam edebilirler.

Kendinize iyi bakın, kahve ile kalın.
Master Roaster Şen Çalar Beyefendiler Ersin Acar, Nam-ı diyar @kahvesakal.

Merhaba,

Hepimiz cafcaflı paketlerin al benisine kapılmışızdır. İnsanlığın doğasında var… Birde bize bu ambalajlar diretilince hiç yadırgamadan kabulleniyoruz.  Üçüncü dalga ile beraber kahvenin kavrumu, tadı, yetiştirilmesi işlenmesi gibi bir çok detayın yanında kahvenin sertifikalarına da dikkat eder olduk. Organik, RFA (Yağmur ormanı dostu),  Shade-Grown (Ağaç gölgesinde yetişen), Fair-Trade gibi sertifikasyonlar çiftçiyi ve doğayı korumak üzerine uygulanıyorlar. Peki ya RFA sertifikası almak için ekstra para verip çiftliğini denetleten çiftçinin kahvesini üretiminde kağıt, plastik ve aliminyum kullanılan bir ambalajda taşımak ne kadar yağmur ormanı dostu acaba? Bu soruyu kendinize hiç sordunuz mu ?

Bizce bu paketler üzerin RFA yazmayı bırakmalıyız. Bu yüzden Overdose Coffee olarak müşterilerimize kahvelerini geri dönüştürülmüş kese kağıtlarında alma opsiyonu sunuyoruz(daha sağlam bir çözüm bulana kadar en çevreci yaklaşım sanırım dönüştürülmüş kese kağıdı. Eğer fikriniz varsa bize ulaşmaktan çekinmeyin) Sepetinizdeki kupon kodu bölümüne “GOGREEN” kodunu girerek. Aldığınız kahvelerin kese kağında size gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca ürün başına 2 liralık bir indirimden faydalanmış olursunuz.

Bu yazıyı okuyanların aklına peki ya tazelik ? Sorusu gelecek. Bunu biz de düşünüp kendimiz, çevremizdeki insanlar ve bazı müşterilerimiz ile ufak testler yaptık. Biliyorsunuz Overdose Coffee olarak kavrulmuş kahve stoğu tutmuyoruz. Yani kahveniz sizin siparişiniz üzerine kavruluyor ve bir gün dinlendirilip ertesi gün kargoya veriliyor. Yani kahve aslında kargodayken salınım zamanı içinde oluyor. Size de kahveniz geldiğinde temiz, kuru bir kavanoza aktarmak kalıyor. Zaten yeni kavrulmuş olan kahveniz tazeliğinden bir şey kaybetmemiş oluyor. Organik mürekkep kullandığımız kese kağıtlarını da eğer kompost gübre yapıyorsanız içine karıştırarak doğaya geri dönmesini sağlayabilirsiniz.